Wybór blachodachówki – co brać pod uwagę?

Wybór blachodachówki

Dach jest ozdobą każdego budynku, ale przede wszystkim powinien zapewniać mu ochronę. Ważne jest, aby wybrać takie pokrycie dachowe, które będzie wyjątkowo wytrzymałe zarówno na negatywne działanie warunków atmosferycznych, jak i korozję.

Pokrycie dachowe musi sprawdzać się w każdych warunkach. Wypróbowane w skandynawskim klimacie blachy dachowe firmy Ruukki są odporne na intensywne opady deszczu i śniegu. Co więcej, radzą sobie z silnym wiatrem, zalegającym śniegiem, wysokimi i niskimi temperaturami oraz promieniowaniem UV.

Mocna blacha

Cechą decydującą o trwałości jest wysoka jakość materiału, jaki został użyty do ich wykonania. Pokrycia dachowe powstają z żelaza, które uzyskiwane jest z naturalnie czystych rud występujących w Szwecji. Blacha zostaje zabezpieczona wielowarstwową powłoką ochronną, dzięki czemu charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Chodzi o wysokiej jakości produkty przeznaczone do krycia dachów: blachodachówki oraz blachy na rąbek stojący. Można je zastosować na każdej powierzchni o nachyleniu większym niż 9 stopni.

Trwałe i łatwe w montażu

W przypadku budynków mieszkalnych i gospodarczych warto zdecydować się na blachodachówkę. W ostatnich latach produkt ten stał się bardzo popularny przede wszystkim dlatego, że bardzo ładnie się prezentuje oraz jest wyjątkowo łatwy w montażu. Firma oferuje sześć rodzajów blachodachówek różniących się od siebie między innymi rozmiarem modułów, które możemy wybierać także pod kątem rozmiaru dachu.

Ekonomiczne rozwiązania

Do pokrycia prostych dwuspadowych dachów zarówno na budynkach mieszkalnych jak i na gospodarczych najlepiej sprawdzają się blachodachówki o dużej szerokości krycia jak Plannja Scandic, Plannja Rapid, Plannja Smart. Ten ostatni charakteryzuje się subtelnym i symetrycznym profilem tłoczenia. Wszystkie są dostępne w powłokach Plannja Hard Coat Satyna 25 z 12-o letnią gwarancją jak też w powłokach poliestrowych z 10-o letnią gwarancją. Wytwarzane są z nienasyconej żywicy poliestrowej, która jest następnie utwardzana za pomocą dodatków sieciujących i katalizatorów, zawierających dodatki pigmentu i wypełniaczy. Powłoka nanoszona jest na powierzchnię blachy metodą Coil-Coatingu. Charakteryzuje się trwałością i stabilnością koloru. Nominalna grubość powłoki lakierniczej wynosi 30 μm.